blog - prilezitost

Poznáte to – uchádzate sa o pracovnú príležitosť, ale pri pohovore zistíte, že niečo nesedí. Môžu to byť objektívne príčiny – práca v open space, budúci šéf vôbec nie je príjemný, za prácou je potrebné dochádzať cez pol mesta… čokoľvek objektívne, alebo iba Váš vnútorný hlas, ktorý Vám hovorí, že toto nebude fungovať.

Alebo – máte klienta, s ktorým ani z voza, ani na voz. Tri, štyri, päť mesiacov Vám sľubuje, ale stále nič. Stále nemá čas, neskôr treba upraviť podmienky… má zmysel mrhať čas trpezlivým čakaním, sledovaním si ďalších a ďalších termínov – alebo sa obzrieť po klientovi, ktorý má naozaj záujem o spoluprácu?

Miloš Forman vo svojej autobiografickej knihe opísal epizódu z konkurzu do filmu – muzikálu Vlasy, ktorá určite stojí za zamyslenie:

Takých, ktorý by pre svoju kariéru nepohli ani prstom, sa pri konkurze na Vlasy objavilo viac. Z určitej lenivosti som záujemcov pozýval k sebe domov a raz sa pri mojich dverách ukázal mladík s dlhými vlasmi. Mal so sebou púzdro na gitaru.

“Idem na nejaký konkurz”, povedal.

“Poznáte muzikál Hair?“ spýtal som sa ho.

„Áno“, odpovedal mi.

„Páči sa Vám?“

„Nie“.

„Tak prečo ste za mnou prišiel?“

„Môj agent ma sem poslal“, povedal mladík a pokrčil ramenami.

„A keď ste už tu, chcete mi niečo zahrať?“

„Nie.“

Tak sme sa rozlúčili. Ten mladík sa menoval Bruce Spingsteen.

Som presvedčená, že je potrebné ísť za svojim cieľom, prekonávať prekážky, byť inovatívny, vedieť sa vyrovnať s neúspechom. Ale niekedy je potrebné vedieť povedať NIE, ak to tak vnútorne cítime.

Pridajte sa k nám, článok a diskusiu nájdete aj na  LinkedIn stránke.

Categories: PRO-BLOG