“Úspech navštevuje iba tých, ktorí vedú život plný práce.“Theodore Roosevelt”

“Úspech navštevuje iba tých, ktorí vedú život plný práce.“ Theodore Roosevelt

Sme radi, že ste navštívili naše stránky a zaujímate sa o pracovné príležitosti, ktoré vám ponúkame. Nebudeme vás zaťažovať množstvom rád typu “ako si napísať dobrý životopis” alebo “ako uspieť na pracovnom pohovore”, nájdete na knižnom trhu množstvo dobrej literatúry, či si stačí preklikať najväčší portál s pracovnými ponukami:

Profesia – Kariéra v kocke

Zopár extra typov ale pre Vás predsa máme:

Pozorne čítajte text inzerátu pracovnej ponuky – ak sa vyžaduje  motivačný list, neignorujte to. A hlavne si pri oslovení skontrolujte meno personalistu, ktorému píšete.

Životopis nemusí byť iba strohý výpočet Vašich pracovných skúseností. Pohrajte sa s textom a grafikou. Pridajte fotografiu či scan svojho podpisu. Ponúknite personalistovi „zaujímavé čítanie“.

Zistite si vopred, kde sa pohovor bude konať – overte si možnosti prístupu, parkovania, MHD spojenia – najlepšie cez google maps.

Uložte si do mobilu kontakt na personalistu – viď ďalší bod.

Nemeškajte. Ani minútu. Ak už meškáte – zavolajte.

Údaje uvedené v životopise by ste mali poznať naspamäť – ale je dobré mať ho na pohovore pred sebou.

Stretnutie v personálnej agentúre je rovnako dôležité ako priamo u svojho budúceho zamestnávateľa – personalista totiž rozhoduje o tom, či Vás odporučí na danú pozíciu, alebo nie 🙂


A posledná, ale možno najdôležitejšia rada – ak chcete, aby ste si nemuseli pracovné príležitosti hľadať, ale aby si našli oni Vás, vždy majte aktuálne Vaše konto na LinkedIn.

Máte záujem o voľnú pracovnú pozíciu? Napíšte nám prosím a dohodneme si termín stretnutia.

Poslať životopis