Všetky články Chcete uspieť na pohovore? „Vytraste“ si kamienky.
apríl 2018

Chcete uspieť na pohovore? „Vytraste“ si kamienky.

Všimli ste si malé deti, čo urobia, keď idú domov preč z ihriska alebo pieskoviska? Vytrasú si kamienky z topánky.

Máme kanceláriu pri Medickej záhrade, obraz mamičky s dieťatkom, ktorému vysýpala topánku, mi pripomenul častý jav pri pohovoroch, ktorý vedie k neúspechu kandidáta. Počas práce sa nám zbierajú zážitky z bývalých zamestnaní – dobré aj zlé. Ukladajú sa nám postupne do našich „topánok“ a počas „hry“, nám obyčajne neprekážajú. Ale akonáhle sa rozhodneme zmeniť ihrisko, treba kamienky vysypať, aby sme išli ďalej bez nánosu.

Čo mám na mysli je, že aj keby to bola trikrát pravda, nehovoríme pri pohovore, že bývalý zamestnávateľ bral úplatky, aby dostal zákazku, že sa nedodržiavala bezpečnosť pri práci, že šéf uprednostnil kolegyňu, lebo mali aj iný, ako pracovný vzťah, … isto by vedel každý pridať nejaký ten „kamienok“, s ktorým sa stretol. Takéto spomienky treba vytriasť a v ústrety novému zamestnaniu vykročiť s „ľahkými nohami“. Úspešné nove štarty prajem všetkým.

Pridajte sa k nám, článok a diskusiu nájdete aj na  LinkedIn stránke.

Ak máte záujem sledovať aktuálne pracovné príležitosti a aktuality z oblasti HR, pridajte sa k nám aj na firemnej LinkedIn stránke a firemnej Facebook stránke.