Všetky články PROBS_clanok
október 2020

Závisí iba od nás, či sa necháme zastaviť

Sme už šiesty rok na trhu. Veľa? Málo? Máme klientov, s ktorými sú vzťahy takmer priateľské, máme klientov, ktorí sa na nás obrátia, keď to aktuálne potrebujú a samozrejme snažíme sa získať aj nových klientov. 

Mojou každodennou rutinou je oslovovanie nových, potenciálnych klientov. Reakcie sú rôzne, odmietanie je súčasťou tohto náročného procesu. Ale dnes sa mi po dlhej dobe stalo, že druhá strana ma chcela ponížiť. Úplne „natvrdo“.

Povedzte mi svoje údaje. To máte iba takýto malý obrat?!? To naozaj sa uchádzate o spoluprácu s nami? Iba jeden pracovník na TPP? To vážne? My robíme iba s veľkými partnermi, to sa nám oplatí viac. A povedala pár veľkých mien. Prečo ma vlastne otravujete?

To vážne, milá pani? Ešte Vám nikto nepovedal, čo je výhodou nás, takzvaných malých agentúr, s ktorými sa neoplatí robiť? To, že nehľadáme 20 pozícií naraz Vám zaručí, že sa tej Vašej naozaj budeme venovať? To, že nemáme prémie „zavesené“ na počte zaslaných kandidátov Vám zaručí, že Vám budeme posielať iba tých relevantných? To, že máme stabilný tím, pre Vás znamená, že sa Vám počas spolupráce nevymení 3 x kontaktná osoba?

Každý má miesto pod slnkom. Aj veľké nadnárodné agentúry aj my menšie, každá so svojimi plusmi aj mínusmi. Ale každá z nás, každá si zaslúži, aby s nami bolo jednané slušne. A áno, aj naďalej sa budeme uchádzať o dôveru nových klientov a nenecháme sa zastaviť vetou „To vážne?“. Áno, to vážne.   

Článok a diskusiu nájdete na LinkedIn.

Ak máte záujem sledovať aktuálne pracovné príležitosti a aktuality z oblasti HR, pridajte sa k nám aj na firemnej LinkedIn stránke a firemnej Facebook stránke.