Všetky články PROBS Zázračný rok 2021
december 2021

Zázračný rok 2021 v našej personálnej agentúre PRO Business Solutions

Tento rok bol jednoznačne zázračný. Druhý covidový rok bol pre mňa osobne aj pre našu personálnu agentúru PRO Business solutions rok zázrakov, za ktoré som vďačná.

Áno, keď hodnotím rok 2021, cítim nesmiernu vďaku – voči našim milým a skvelým klientom, ktorí nám umožnili pomáhať im, voči všetkým kandidátom, s ktorými som mala možnosť ja alebo kolegyne hovoriť, a ktorým sme pomohli nájsť ich „dream job“ a samozrejme voči kolegynkám – Silvii Stránskej a Ivke Šottníkovej.

A prečo rok zázrakov?

Napriek tomu, že

– tento rok sme boli iba tri kolegyne (bolo nás jeden čas až 5 vo firme),

– je pandémia a firmy znižujú rozpočty na externý recruitment,

– že som robila najmenej cold calls od uzatvorenia firmy,

– že až 10 (!) kandidátov, ktorí prešli výberovým konaním počas roka a dostali ponuku na prácu, ju odmietli,

TENTO ROK BOL PRE NÁS NAJÚSPEŠNEJŠÍM ROKOM OD ZALOŽENIA FIRMY.

Zázračný bol aj preto, lebo

– napriek tomu, že sme iba tri – SilviaIvka a ja, fungujeme vo vzájomnej spolupráci, synergii a podpore,

– napriek znižovaniu rozpočtov sme mali klientov, ktorí sa s dôverou na nás obracali a mali sme možnosť pre nich hľadať nových kolegov či realizovať rozvojové programy,

– cold calls som nerobila preto, lebo naši skvelí klienti sa na nás obracali opakovane a nielen to – odporúčali nás ďalším klientom, a tým napĺňali našu kapacitu,

– až 4x (!) sa nám sa stalo, že sa klient vrátil k uzatvorenému výberovému konaniu, oslovil zamietnutého kandidáta, dal mu ponuku, ten ju prijal a skutočne nastúpil,

– u klienta, kde sme zistili nástup nášho kandidáta vo výberovom konaní z pred dvoch rokov, kedy sa menil personalista a kandidáta pôvodne zamietnutého prijal nový personalista, nám dodatočne vyplatili odmenu (veľké ďakujem za férovosť).

Pripúšťam, že zázraky sa dejú pripraveným – zapojili sme sa do viacerých charitatívnych projektov, sme podporovateľmi organizácií Dobrý anjel a Plamienok. Neustále na sebe pracujeme, vzdelávame sa, rastieme. V prvej polovici roka som absolvovala BRAINERY® – Večernú školu Zručností budúCnosti, v druhej polovici som začala štúdium na Digitálnej univerzite.

A samozrejme, dôležité je aj rozvíjať aj samotnú firmu a ponúkané služby. Tesne pred koncom roka sme spustili projekt Databáza kandidátov – existuje veľa databáz životopisov, ale iba my ponúkame Databázu kandidátov. Verím totiž, že centrom všetkého je, a aj má byť, ČLOVEK.

Priatelia, klienti, kandidáti, kolegyne – ďakujem za zázraky, ktoré sa aj vďaka vám diali a prajem nám všetkým, bez ohľadu na to, aký bol rok 2021, aby bol pre nás všetkých rok 2022 aspoň tak dobrý alebo ešte lepší. Jedno je isté – spolu s kolegyňami Silviou Stránskou a Ivkou Šottníkovou tu opäť budeme pre vás.  

Mária Harvaníková, Executive Manager

Článok a diskusiu nájdete na LinkedIn.

Ak máte záujem sledovať aktuálne pracovné príležitosti a aktuality z oblasti HR, pridajte sa k nám aj na firemnej LinkedIn stránke a firemnej Facebook stránke.