Všetky články robs-personalna-agentura-vyhody-spoluprace
október 2022

Aké výhody poskytuje spolupráca s personálnou agentúrou?

Čas sú peniaze

Časová kapacita personalistu je daná. Prechádzať a vyhodnocovať množstvo životopisov a absolvovať množstvo pohovorov môže niekedy zabrať príliš veľa času. Pri spolupráci s personálnou agentúrou už stretávate iba kandidátov, ktorí v agentúre prešli prvým kolom výberu a máte k nim vypracovaný profil. Máte teda nielen istotu, že sa na danú pozíciu hodia, ale o pozícií majú podrobné informácie, a teda majú o pozíciu aj skutočne záujem. Na jednej pozícii tak viete ušetriť aj niekoľko pracovných dní.

Navyše, ak je potrebné v danom čase nájsť viacero kandidátov alebo treba venovať hľadaniu príliš veľa času, tento proces sa predlžuje. Chýbajúca pracovná sila vo firme chýba, v čoho dôsledku samozrejme viaznu procesy, viazne výroba, negeneruje sa zisk. Ak hľadanie nového zamestnanca trvá niekoľko mesiacov, tak strata a ušlý zisk môžu byť v konečnom dôsledku pre firmu oveľa vyššie, ako je odmena pre personálnu agentúru.

Kvalita a odbornosť kandidátov

Každá personálna agentúra disponuje vlastnou Databázou kandidátov, má možnosti a prostriedky vyhľadávania kandidátov prostredníctvom sociálnych sietí a v neposlednom rade využíva techniky ako Headhunting a Executive Search. Takto pre vás môže získať oveľa viac a kvalitnejších kandidátov, ako získate iba cez zadanú inzerciu. Ak pre firmu získate skutočného odborníka, môže vašej firme priniesť oveľa vyššiu hodnotu.

Dlhodobá spolupráca

Ak s niektorou personálnou agentúrou už spolupracujete dlhšie obdobie, pozná vašu firemnú kultúru, vie lepšie odhadnúť vaše potreby, a tiež vie lepšie odhadnúť, akých kandidátov potrebujete. S mnohými našimi klientmi máme vytvorený profesno-priateľský vzťah a takéto spolupráce sú pre obe strany prínosom a pridanou hodnotou.

Doplnkové neplatené aj platené služby

Personálna agentúra vám vie pomôcť aj v nasledujúcich situáciách:

Potrebujete obsadiť pozíciu, ale neviete alebo nemáte čas vypracovať popis pozície a pracovný inzerát.

Potrebujete sa zorientovať na pracovnom trhu a v danom odvetví, aby ste správne stanovili plat.

Potrebujete obsadiť pozíciu „confidential“, teda aby kandidáti nevedeli, pre koho je pracovné miesto obsadzované.

Potrebujete osloviť kandidátov konkurencie.

Potrebujete na niekoho delegovať dohodnutie termínu a miesta pohovoru, zasielanie pozvánok.

Potrebujete kandidátov otestovať, aby ste mali pri výbere k dispozícii aj odporúčanie psychológa.

Potrebujete zistiť referencie na kandidáta.

Potrebujete „vyjednávať“ s kandidátom podmienky cez tretiu stranu.

A ešte mnohé ďalšie doplnkové služby alebo výhody, ktoré bezplatne alebo za malý poplatok získate, ak pri hľadaní kandidátov využijete služby personálnej agentúry. 

Všetky rady a odporúčania k spolupráci sme pre vás spísali na základe našich vlastných skúseností z komunikácie s klientmi v personálnej agentúre PRO Business Solutions (PROBS).

Odporúčame ďalšie zaujímavé témy:

Hľadať zamestnanca cez Headhunting, Expert Recruitment alebo Executive Search?

Ako sa vyberá personálna agentúra?

Personálna agentúra a spolupráca. Čo môžem očakávať?

Ak máte ďalšie otázky alebo potrebujete pomoc pri hľadaní zamestnancov, kontaktujte nás prosím, radi vám pomôžeme.

Ak máte záujem sledovať aktuálne pracovné príležitosti a aktuality z oblasti HR, pridajte sa k nám aj na firemnej LinkedIn stránke a firemnej Facebook stránke.