Všetky články robs-personalna-agentura-vyhody-spoluprace
júl 2023

Aké výhody poskytuje spolupráca s personálnou agentúrou?

Zvažujete, či oslovíte personálnu agentúru, aby vám pomohla s hľadaním nových zamestnancov, ale nie ste si úplne istí, aké výhody vám spolupráca prinesie?

Čas sú peniaze

Časová kapacita personalistu je daná. Prechádzať a vyhodnocovať množstvo životopisov a absolvovať množstvo pohovorov môže niekedy zabrať príliš veľa času. Pri spolupráci s personálnou agentúrou už stretávate iba kandidátov, ktorí v agentúre prešli prvým kolom výberu a máte k nim vypracovaný profil. Máte teda nielen istotu, že sa na danú pozíciu hodia, ale o pozícií majú podrobné informácie, a teda majú o pozíciu aj skutočne záujem. Na jednej pozícii tak viete ušetriť aj niekoľko pracovných dní.

Navyše, ak je potrebné v danom čase nájsť viacero kandidátov alebo treba venovať hľadaniu príliš veľa času, tento proces sa predlžuje. Chýbajúca pracovná sila vo firme chýba, v čoho dôsledku samozrejme viaznu procesy, viazne výroba, negeneruje sa zisk. Ak hľadanie nového zamestnanca trvá niekoľko mesiacov, tak strata a ušlý zisk môžu byť v konečnom dôsledku pre firmu oveľa vyššie, ako je odmena pre personálnu agentúru.

Kvalita a odbornosť kandidátov

Každá personálna agentúra disponuje vlastnou Databázou kandidátov, má možnosti a prostriedky vyhľadávania kandidátov prostredníctvom sociálnych sietí a v neposlednom rade využíva techniky ako Headhunting a Executive Search. Takto pre vás môže získať oveľa viac a kvalitnejších kandidátov, ako získate iba cez zadanú inzerciu. Ak pre firmu získate skutočného odborníka, môže vašej firme priniesť oveľa vyššiu hodnotu.

Dlhodobá spolupráca

Ak s niektorou personálnou agentúrou už spolupracujete dlhšie obdobie, pozná vašu firemnú kultúru, vie lepšie odhadnúť vaše potreby, a tiež vie lepšie odhadnúť, akých kandidátov potrebujete. S mnohými našimi klientmi máme vytvorený profesno-priateľský vzťah a takéto spolupráce sú pre obe strany prínosom a pridanou hodnotou.

Doplnkové neplatené aj platené služby

Personálna agentúra vám vie pomôcť aj v nasledujúcich situáciách, kedy potrebujete:

☑️ obsadiť pozíciu, ale neviete alebo nemáte čas vypracovať popis pozície a pracovný inzerát,

☑️ zorientovať sa na pracovnom trhu a v danom odvetví, aby ste správne stanovili plat,

☑️ obsadiť pozíciu „confidential“, teda aby kandidáti nevedeli, pre koho je pracovné miesto obsadzované,

☑️ osloviť kandidátov konkurencie,

☑️ na niekoho delegovať dohodnutie termínu a miesta pohovoru, zasielanie pozvánok,

☑️ kandidátov otestovať, aby ste mali pri výbere k dispozícii aj odporúčanie psychológa,

☑️ zistiť referencie na kandidáta,

☑️ „vyjednávať“ s kandidátom podmienky cez tretiu stranu.

A ešte mnohé ďalšie doplnkové služby alebo výhody, ktoré bezplatne alebo za malý poplatok získate, ak pri hľadaní kandidátov využijete služby personálnej agentúry. 

Všetky rady a odporúčania k spolupráci sme pre vás spísali na základe našich vlastných skúseností z komunikácie s klientmi v personálnej agentúre PRO Business Solutions (PROBS).

Ak máte ďalšie otázky alebo potrebujete pomoc pri hľadaní zamestnancov, kontaktujte nás prosím,

radi vám pomôžeme.

Prečítajte si články na ďalšie zaujímavé témy:

👉 Hľadať zamestnanca cez Headhunting, Expert Recruitment alebo Executive Search?

👉 Ako sa vyberá personálna agentúra?

👉 Personálna agentúra a spolupráca. Čo môžem očakávať?

Ak máte záujem sledovať aktuálne pracovné príležitosti a aktuality z oblasti HR, pridajte sa k nám aj na firemnej LinkedIn stránke a firemnej Facebook stránke.