Všetky články headhunting
august 2023

Hľadať zamestnanca cez Headhunting, Expert Recruitment alebo Executive Search?

Hľadáte nového zamestnanca a vyskúšali ste všetky dostupné možnosti, teda inzerciu, zdieľanie cez firemné webstránky a sociálne siete, či referral program, a napriek tomu neviete nájsť „toho pravého“, resp. „tú pravú“.?

Hľadám zamestnanca, ale nedarí sa mi

Alebo prípadne ste v situácii, keď na hľadanie nového zamestnanca nemáte vôbec časové kapacity, či potrebujete obsadiť pozíciu veľmi rýchlo?

Samozrejme, v každom prípade je ideálne nájsť si kandidáta cez vlastné zdroje, ale sú jednoducho situácie, kedy kvôli iným úlohám nemáte čas alebo aj napriek vynaloženému úsiliu sa vám pozíciu nedarí obsadiť. A toto je moment, kedy je čas obrátiť sa na personálnu agentúru.

Možnosti hľadania zamestnanca cez personálnu agentúru

Každá dobrá personálna agentúra disponuje vlastnou databázou kandidátov a samozrejme má prostriedky a možnosti na oslovenie kandidátov, ktorí by sa sami na inzerciu neprihlásili – využíva metódy ako Headhunting, Expert Recruitment alebo Executive Search.

U nás v personálnej agentúre PRO Business Solutions (PROBS) využívame všetky možnosti hľadania, ponúkame vlastnú Databázu kandidátov, kde si môžete ako klient vyhľadávať bezplatne nových zamestnancov, na hľadanie využívame Recruitment, teda klasickú inzerciu, Executive Search a samozrejme aj Headhuntingteda vyhľadávanie a priame oslovovanie vhodných kandidátov.

Z našich skúseností ako personálnej agentúry vyplýva, že nižšie pozície a pozície, ktoré si nevyžadujú od kandidáta špecializáciu, najčastejšie hľadáme prostredníctvom našej Databázy kandidátov a klasického Recruitmentu, teda prostredníctvom inzercie cez inzertné portály a sociálne siete. Pri pozíciách so špecializáciou, manažérskych pozíciách alebo pozíciách v TOP managemente je jednoznačne potrebné využiť na získanie kandidátov Executive Search a Headhunting.

Čo je Headhunting

Pri vyhľadávaní formou Headhunting je dôležité pre nás dobre poznať trh, urobiť si prieskum vhodných firiem, odkiaľ budeme kandidátov oslovovať, avšak to najpodstatnejšie je spôsob oslovenia a schopnosť kandidáta presvedčiť, aby sme vám nakoniec v rámci výberového konania predstavili tých najlepších.

To, aký postup hľadania zamestnancov nakoniec zvolíme, závisí od potrieb vás ako klienta a samozrejme od samotnej pozície. Častokrát pri jednom výberom konaní využívame dokonca kombináciu viacerých spôsobov hľadania.

Ak máte ďalšie otázky alebo potrebujete pomoc pri hľadaní zamestnancov, kontaktujte nás prosím,

radi vám pomôžeme.

Prečítajte si články na ďalšie zaujímavé témy:

👉 Ako sa vyberá personálna agentúra?

👉 Personálna agentúra a spolupráca. Čo môžem očakávať?

👉 Aké výhody poskytuje spolupráca s personálnou agentúrou?

Ak máte záujem sledovať aktuálne pracovné príležitosti a aktuality z oblasti HR, pridajte sa k nám aj na firemnej LinkedIn stránke a firemnej Facebook stránke.